X

месната индустрија стан!

Мобилни таблет App

Најнови соопштенија од месната индустрија

Vielen Dank für Deinen wertvollen Beitrag lieber Jürgen. Wertschätzung liegt auch mir...
Денес, 09: 13
SÜFFA само што ги отвори вратите и завршивме на време со штандот ...
Вчера, 13: 13
Што мислите конкретно?
Вчера, 11: 05
Германија е светски шампион во разновидноста на колбаси. Ние веќе известивме дека ние ...
Вчера, 09: 22
Прикажи повеќе
Едно здравство: од визија до акција
Бон / Брисел - Целта на овогодинешниот анимален живот Европа-Jahreskonferenz беше да се истражуваат, ...
20.10.2017, 09: 46
Дали технологијата или закуски да одат: SÜFFA е тренд барометар
За ручек не можете да одите на својот омилен ...
19.10.2017, 08: 37
Од 2018 значително повеќе учесници на иницијативата "благосостојба на животните"
Бон, 16.10.2017 - Интересот на сопствениците на свиња на иницијатива "благосостојба на животните" продолжува да биде ...
18.10.2017, 09: 03
SÜFFA 2017: Контрола на топката BC237 - мала за практични производи
BallControl BC237 е прилог за VEMAG машини за полнење на вакуум за брзо и ...
18.10.2017, 08: 30
Прикажи повеќе
EKM Fleischerei-Beratung & Marketing
Со 45 години искуство, ние ве враќаме на патот кон успехот, ја направиме вашата компанија ...
20.10.2017, 10: 53
Meintrup DWS Laborgeräte GmbH
Дали сакате да се подобри квалитетот и трајноста на вашите производи, месо? Тогаш нашата ...
19.10.2017, 11: 13
МАЈА-Maschinenfabrik Херман Шил GmbH & Co.
Од 60 развиени во текот на годините, произведува и продава МАЈА мраз творецот и ...
18.10.2017, 10: 53
VEMAG ANLAGENBAU GmbH
Ние производство на високо квалитетен и одржлив фабрика за системи за термички третман на ...
17.10.2017, 16: 22
Прикажи повеќе
Прикажи повеќе
Зачини Голем пакет
Две кутии полни со зачини. Производител Дагема: 1,5kg Тирингија производител на майорам ...
18.10.2017, 22: 59
Скали на Бизерба, коска, секира
Понудена тука е дигитална скала, тестирана функција, добро се користи состојба, макс ....
18.10.2017, 22: 50
Meatwolf Edertal Ems 70
Понудена тука е meatwolf со многу додаток функција тестирани, добро се користи ...
18.10.2017, 22: 44
Бисерба Бенд го виде FK 22
Ние нудиме коска пила / бенд пила. Функција тестирана, Добро се користи ...
18.10.2017, 22: 38
Прикажи повеќе
Започна на 08.11.2017 во 08: часовник 00 во Софија (Бугарија)
08.11.2017
Започна на 14.11.2017 08: часовник 00 во Шангај (Кина)
14.11.2017
Започнува на 18.11.2017 во 08: Часовник 00 во Базел (Швајцарија)
18.11.2017
Прикажи повеќе
Прикажи повеќе

рекламирање
рекламирање

Вашиот бизнис на национално и меѓународно месната индустрија

   

Меѓународен пребарувач листата во повеќе од 50 јазици

Покажете вашата компанија со слики, видео клипови, како и опис (Друштвото) и да стигнат до нови клиенти и потенцијалните клиенти во потрошувачот бизнис-до-бизнис-до-бизнис и. Текстот на вашата компанија е меѓународен - 50 преведени на повеќе јазици и кои котираат на пребарувачите. Дали вашата компанија се уште не сте регистрирани? Потоа користете вашата шанса да се привлечат нови клиенти. Во сите категории е вашата Влегување (Основа со Backlink должност) трајно бесплатно, Во рамките на "Доверливо" Може да се користи за преработка на месо машини, месар резолуции (аукциска продажба), сопственост месар, и / или производи за Fleischereibedarf рекламирате.

За повеќе детали и банер реклами на Fleischportal.de види "Цени и услови".

Веројатно најголемиот пазар на труд на месната индустрија

Вашиот понуди за работа и апликации ексклузивни за месната индустрија

во нашата пазарот на работни места ќе го најдете. Ажурираат секојдневно да бараат работа во повеќе 3.000 слободни работни места од месната индустрија со работни наслови како што се; "Обука на / за месар / во, трговците на мало / во за месо и колбаси производи, продажба Мецгер со раководството на одговорности, месар, касап / на, месар / на, месар / на, месар / во, бизнис администрација / во занает, менаџер на продажба, шеф на оддел, менаџер, купување на менаџер, производство менаџер, фабрика менаџер, менаџер за квалитет, инвеститорот производ, бизнис менаџер за развој, менаџер за продажба, месо техничар (државата. сертифициран храна техничар), Дипл. инж. прехранбената технологија пребарување (акцент месо) "и други професионални групи. кандидат und работодавачот може да се ослободи се регистрирате и контакт едни со други.

За информации за цените на Пожолтено за работа се види "Испраќање на работа".

 
X