Најнови соопштенија од месната индустрија

Magister hat das schon gut beschrieben.Speckschneider ist dafür völlig ungeeignet. Aber wenn...
денес
Hallo Stephan Weber, ich hab noch mal über deine Worte zur goldenen Mitte beim Fleischverzehr...
денес
Vielen Dank für den Tipp. Ist die 12 mm Scheibe das gröbste, was erhältlich ist? Wie grob wird...
денес
Јасно мелница за месо, диск од 12 мм или само пред-машина и нешто се јаде. Еден ...
денес
Прикажи повеќе
Дневните тестови откриваат инфекции
Во дневните тестови за ПЦР на сите околу 1.000 вработени во месниот центар Хам-Уентроп, ...
денес
ASP: Извоз на свинско месо во Виетнам повторно можен
По избувнувањето на африканската свинска чума (ASF) кај дивите свињи во Германија ...
денес
Државниот бонус за благосостојба на животните е клучот за успехот
Германската живинарска индустрија го поздрави вчерашниот ден од Сојузното Министерство за храна и ...
05.03.2021
Замрзната храна Ануга со иновативни замрзнати производи и нови трендови
Пред 91 година, замрзната храна се роди во десет самопослуги во ...
04.03.2021
Прикажи повеќе
GSP машина за пакување
€ 8.400,00
плус вкупно ДДВ и испорака

денес
Комплет Дик нож, сина 82562 00, 6-парче.
€ 59,72
плус вкупно ДДВ и испорака

денес
Дебела лента со лента, сина со јамка
€ 10,97
плус вкупно ДДВ и испорака

04.03.2021
Пиперка, бела, пријатна
€ 7,15
плус вкупно ДДВ и испорака

04.03.2021
Прикажи повеќе

Прикажи повеќе
Раководител на одделение за месо (m / f / d)
Број на работно место: 112544 Вид на вработување: Со полно работно време Место на работа: МЕТРО ...
12.01.2021
Прикажи повеќе
BIRGROUP Holding GmbH & Co. KG
Чистота и хигиена за високо чувствителната прехранбена индустрија. ПИДОХРАТА е ...
денес
СПМ * Сонце Производи Vertriebs GmbH
Ексклузивна германска дистрибуција на SUN ПРОИЗВОДИ, како што се обвивки за зачини SUN SPICE и ...
денес
VEMAG ANLAGENBAU GmbH
Ние произведуваме високо квалитетни и одржливи постројки за термичка обработка на ...
05.03.2021
Кипер Тај TECHNO ПАК GMBH
TIPPER TIE е светски снабдувач на машини за преработка и пакување.
05.03.2021
Прикажи повеќе
Започнува на 04.05.2021 во 10: 00 часот во Милано, Италија
04.05.2021
Започнува на 18.09.2021 во 14: 00 часот во Месе Штутгарт
18.09.2021
Започнува на 26.04.2022-ти март 10 година во 00:XNUMX часот во Месе Коелн
26.04.2022
Прикажи повеќе
Прикажи повеќе

 

Прикажи
 
рекламирање

Пазар за месната индустрија

Интернет продавница и платформа на аукција за месната индустрија

icon_Einkaufwagen.png


Продавате неограничен број на производи: Создадете своја продавница под продавница.fleischbranche.de. Без разлика дали производите од месо и колбаси, садови за колбаси, зачини, адитиви, машини, уреди и додатоци за месната индустрија, месарници или хоби-касапи - продажба е можна во областа B2B и B2C. Безбедна обработка на набавка од нас е загарантирана. Предност: вашата продавница е отворена околу часовникот, 365 дена годишно.

Hammer_Auktionen_Auctions_Icon_Kopie.png

Користете ја нашата услуга: Аукција на месарници! Ние се грижиме за организација, планирање, рекламирање и аукција на вашата компанија. Дали вашиот месар или месна индустрија е несолвентна? Ние ги надгледуваме сите фабрики, производни линии, користени машини и резолуции за месарници. Предлог за евалуација и цена на минималната понуда од машински инженер од месната индустрија, како и чување на преостанатите залихи во нашиот магацин можно до конечна продажба. Транспарентна и фер обработка загарантирана од нас како онлајн аукционер. Купете сега, продадете сами или креирајте аукции: "Продавница.Fleischbranche.de".

Вашиот бизнис на национално и меѓународно месната индустрија

   

Меѓународен пребарувач листата во повеќе од 50 јазици

Покажете вашата компанија со слики, видео клипови, како и опис (Друштвото) и да стигнат до нови клиенти и потенцијалните клиенти во потрошувачот бизнис-до-бизнис-до-бизнис и. Текстот на вашата компанија е меѓународен - 50 преведени на повеќе јазици и кои котираат на пребарувачите. Дали вашата компанија се уште не сте регистрирани? Потоа користете вашата шанса да се привлечат нови клиенти. Во сите категории е вашата Влегување (Основа со Backlink должност) трајно бесплатно, Во рамките на "Доверливо" Може да се користи за преработка на месо машини, месар резолуции (аукциска продажба), сопственост месар, и / или производи за Fleischereibedarf рекламирате.

За повеќе детали и банер реклами на Fleischportal.de види "Цени и услови".

Веројатно најголемиот пазар на труд на месната индустрија

Вашиот понуди за работа и апликации ексклузивни за месната индустрија

во нашата пазарот на работни места ќе го најдете. Ажурираат секојдневно да бараат работа во повеќе 3.000 слободни работни места од месната индустрија со работни наслови како што се; "Обука на / за месар / во, трговците на мало / во за месо и колбаси производи, продажба Мецгер со раководството на одговорности, месар, касап / на, месар / на, месар / на, месар / во, бизнис администрација / во занает, менаџер на продажба, шеф на оддел, менаџер, купување на менаџер, производство менаџер, фабрика менаџер, менаџер за квалитет, инвеститорот производ, бизнис менаџер за развој, менаџер за продажба, месо техничар (државата. сертифициран храна техничар), Дипл. инж. прехранбената технологија пребарување (акцент месо) "и други професионални групи. кандидат und работодавачот може да се ослободи се регистрирате и контакт едни со други.

За информации за цените на Пожолтено за работа се види "Испраќање на работа".