Rudolf Schad GmbH & Co. KG
Schulstrasse 7
36154 Hosenfeld ,
Tel.: 06650/96210
fax: 06650962198
Kontakt personi: Hans-Dieter Schad
Email: Kjo adresë e-mail-i është e mbrojtur nga reklamat e pa! Duhet aktivizuar per te shfaqur JavaScript!
Faqja e internetit: http://www.r-schad.de
përditësuar më: 04.04.2024
Anëtar që nga: 28.02.2013

RUDOLF SCHAD - partner për tregti dhe industri. Ne kemi qenë një partner i përhershëm, ndërkombëtar për tregtinë dhe industrinë në sektorin e mishit për mbi 55 vjet.

Si prodhues makine dhe kompani tregtare, ne ofrojmë zgjidhje në fushën:

Schlaufenknotmaschinen një seri të re E85-2 VA: Për pezullimin copa e mishit me një numër të opcioneve të veçanta. varur drejtpërdrejtë në skewers tymi me sisteme të ndryshme tymi-kuvertë është e mundur.

Zinxhiri i zinxhirit të manualit të Wurster-it ndan zinxhirët e salcice lehtë dhe me efikasitet në mënyrë që këto çifte të varen në shkopin e tymit. Salcice me kolagjen dhe zorrët natyrale të tilla si Frankfurter, Wiener, Bratwurst, Bierbeisser, .., mund të ndahen lehtësisht. Ideale për zejet ose industrinë.

Rrjeti / Darmeinziehgeräte Series RSM për mbushje të lehtë në rrjetat elastike ose zorrët janë gjithashtu në dispozicion në dizajne të ndryshme. Ideale për proshutë, rosto, lëvore të sipërme / të poshtme, proshutë salmoni, rolades, ... Si mundësi, ne ju ofrojmë mundësinë e mbushjes së rrjetave elastike me fletë metalike me shtojcën e fletës. Sigurisht, ne gjithashtu kemi rrjetat e duhura për produktet tuaja.                  

New përshtatës AC / Darmeinziehgerät RSM-mini është një model desktop dhe projektuar posaçërisht për të Artizanatit. Ajo impresionon me trajtimin e lehtë.

Makineri lidhëse mishi për lidhjen tuaj Produkte.  Produktet tuaja duken sikur janë të lidhura me dorë dhe janë të ndara në mënyrë optimale. Pjekjet e mbushura, proshuta, pulat, peshku, rolat, perimet, ... mund të përpunohen pa ndonjë problem. Ju keni mundësinë e lidhjes 1,2,3,4, XNUMX, XNUMX, XNUMX-fishëshe të ndërlidhjeve me produktet tuaja. Ato janë në dispozicion si një model tryeze ose stende.         

Makineritë për bluarjen e thikave si variant i bluarjes së lagësht ose të thatë janë në shërbimin tuaj. Naßschliffsystem mbron blades para Burnout dhe të kenë një jetë më të gjatë të shërbimit. Naßschliffmodelle pastër mund të përdoret edhe në prodhimin. Ju do të gjeni makinë të drejtë për restorant, vetë-shërbimit, dyqane, kasapë apo industri.

Bacon slicer SPECKFIX për pjesët e produkteve të pa kocka të tilla si bark, copa proshutë në lagjet, .. apo pjesët. SPECKFIX bind me performancën e saj të pastër prerjes, trajtimin e lehtë dhe dizajn kompakt.

saws band Fleischer janë të reja në gamën tonë të produktit. Një zgjedhje e madhe e modeleve të tryezave dhe stendave në madhësi të ndryshme janë në dispozicionin tuaj. Ato janë një tjetër shtesë në tregun gjerman dhe i ofrojnë klientit një zgjedhje më të gjerë. Falë ndërtimit të tyre të fortë, ata plotësojnë kërkesat dhe përputhen me dispozitat e udhëzimeve të higjienës dhe ndërtimit të makinerisë. Raporti i cilësisë, çmimit / performancës është i lartë dhe ideal për të gjitha punët për sharrimin e mishit, kockave, peshkut dhe shpendëve, ...

fije suxhuk, fijeve Clipper, Maschinenbindfäden dhe Sonderbindfäden janë gjithashtu pjesë e programit. materiale të ndryshme të tilla si PP ose natyrore (kërpi, liri) në ngjyra të ndryshme ligands për të zgjedhur.

Ne jemi te specializuar në blades pa sharrë, skinning / blades hequr dhe brinjë-tërhequr blades.     Ekziston një zgjedhje e madhe e madhësive dhe modeleve në dispozicion për të gjithë prodhuesit e mirënjohur. Falë raportit të mirë çmim / performancë, ne mund t'ju bindim.

Ne jemi në dispozicion për informacion të detajuar rreth dispozicion. Ju mund të shikoni edhe në panaire në qëndrimin tonë.


Fjalë kyçe: tehe sharre me shirit | String me shumicë | Fijet Clipper | pajisje çelik inox | Lëkurosje/shkëputje tehësh | Makinat e lidhjes së mishit | Sharra brezash kasapi | Fleischereiberf | Makinat e përpunimit të mishit | Makina bluarëse me thikë | Pajisjet tërheqëse të rrjetës | mbledhës rrjetash | Makinat e nyjës së lakut | fijet e sallamit | Prodhimi i lakut të sallamit