• занает
  • Машински продавници Поштенски 9

Месарници / касапи во Тирингија. Овде ќе ја најдете целата германска трговија на касапи Ерфурт, Mühlhausen, Регенсбург, Пасау, Schweinfurt, Мајнинген, Кобург, Дожд, Нирнберг, Бајројт, пасат, Бамберг, Вирцбург, Судот и многу повеќе.

месар Guber


_ Со првата колбас машина Баварија! Касапот Guber е основана во 1974 во Thansüß во Горен Пфалц шума (Баварија) и 1982 пресели во мантил.

Месар и кетеринг Eismann


_ Касапот Eismann постои од годината 1890 и нуди оригинални Тирингиската колбас како Тирингиската Bratwurst и Тирингиската колбас во онлајн продавница, исто така, на национално ниво.
« почеток Претходно 1 2 3 4 5 6 7 следниот крајот »